Jeden z najlepszych podręczników do matematyki!

Zastanawiasz się, jaki podręcznik do matematyki będzie najlepszy?

Jeśli właśnie skończyłeś szkołę podstawową, wybierasz się do liceum lub technikum i szukasz odpowiedniej książki do matematyki, to podręcznik “matematyka z plusem 1” Małgorzaty Dobrowolskiej, Marcina Karpińskiego i Jacka Lecha będzie idealnym wyborem. Jest on bardzo dobrze dopasowany do wiedzy, którą posiadamy po ósmej klasie szkoły podstawowej. Informacje w podręczniku są przekazywany w klarowny i łatwy do przyswojenia sposób. Aż chce się uczyć! Książka na celu najlepsze przygotowanie uczniów do matury. Dzięki niej uczymy się aktywnie, ponieważ nowo przyswojoną wiedzę teoretyczną możemy od razu wykorzystać w zadaniach praktycznych. 

Co zawiera podręcznik?

W podręczniku znajduje się 8 działów:

– zbiory,

– wyrażenia algebraiczne,

– potęgi i pierwiastki,

– logarytmy,

– równania, nierówności, układy równań,

– funkcje,

– równania kwadratowe,

– funkcja kwadratowa.

Po każdym dziale znajduje się powtórzenie. Dzięki temu możesz uporządkować i sprawdzić poziom swojej wiedzy oraz dobrze przygotować się do sprawdzianu. Jeśli zrobisz zadania powtórzeniowe, to bez wątpienia możesz oczekiwać pozytywnej oceny! W podręczniku najważniejsze informacje dotyczące lekcji są zapisane w żółtej ramce, przez co uczeń na pewno nie przeoczy jakiejś istotnej definicji czy twierdzenia. W podręczniku oprócz teorii znajdują się również zadania do tematu oraz już rozwiązane przykłady zadań. Dzięki temu uczeń sam może nauczyć się, jak rozwiązać dane zadanie. W podręczniku są rozmaite typy zadań o różnym poziomie trudności. Te trudniejsze są oznaczone czerwoną kropką, dzięki temu uczeń wie, czego się spodziewać i może przeznaczyć na nie większą ilość czasu.

Podsumowując, jeśli chcesz, by nauka matematyki nie była już musem, a przyjemnością, wybierz podręcznik “matematyka z plusem 1” wydawnictwa GWO. Korzystając z niego, odkryjesz, że zadania matematyczne mogą być proste i logiczne. Z nim z pewnością dobrze przygotujesz się do egzaminu dojrzałości.